Realizujemy Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności. To uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności i czerpać z tego wszelkie możliwe korzyści.

Jak?

Najkorzystniej jest rozpocząć proces wychowania w dwujęzyczności od urodzenia. Mózg dziecka jest wtedy najbardziej plastyczny – koduje wszelkie dźwięki, z których później uformowane zostaną języki. Również z organizacyjnego punktu widzenia jest to najlepszy moment. Najbliżsi poświęcają dziecku najwięcej uwagi, obserwują jego szybki rozwój, w tym równoległe formowanie się kompetencji w obu językach. Wtedy najłatwiej też wytworzyć nawyk codziennej, wspólnej zabawy po angielsku.

“Prezent na całe życie” – to projekt, który pozwala zainicjować proces wychowywania dzieci w dwujęzyczności poprzez obdarowanie dzieci i ich rodziców niezbędną wiedzą i materiałami wspierającymi codzienny kontakt z językiem

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności zakłada codzienny, kontekstowy kontakt dziecka z językiem zarówno w placówce, jak i domu.

W zależności od grupy wiekowej zajęcia odbywają się od 1 raz w tygodniu i trwają ok 30 minut.